Nominowani

Esportowy gracz roku 2017

Nagroda przyznawana za indywidualne umiejętności profesjonalnych zawodników. To kategoria, która wyróżnia jednak nie tylko styl gry czy skuteczność, ale również charakter i postawę sportową, przestrzegania zasad fair-play. Nagrodzonego w tej kategorii cechuje również nieustające rozprzestrzenianie idei sportów elektronicznych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

Osobowość Esportu

Nagroda dla najważniejszej postaci w historii polskiego esportu. Doceniamy silne osobowości, które swoim działaniami nadały kształt polskiemu rynkowi poprzez prowadzenie drużyn, organizację eventów, a także zawodowe granie na międzynarodowej arenie.

Esportowa drużyna roku 2017

Nagroda dla najlepszej polskiej drużyny esportowej w 2017 roku. Wybieramy drużyny, które osiągnęły największy sukces w skali polskiej i międzynarodowej, a także sięgały po największe laury.

Mecenat Esportu

Chcieliśmy wyróżnić firmy, które od wielu lat wspierają polski esport. Według globalnych statystyk nawet 3/4 przychodu w branży gier to wpływy od sponsorów, więc to oni wyznaczają kierunek rozwoju sportów elektronicznych - także w Polsce. Każda nagroda to przy okazji podziękowanie za ostatnie kilka lat działań, bez których może dzisiaj nie moglibyśmy przyznawać naszych nagród.

Partner Esportu roku 2017

Cieszymy się, że każdy kolejny rok to inwestycje w esport kolejnych marek, także nieendemicznych. Rok 2017 był przełomowy, bo większość nowych marek sponsorów pojawiła się właśnie w tym roku. Postanowiliśmy wyróżnić kilka z nich - zarówno tych, które kontynuują swoje działania jak i debiutantów.

Nagroda dla najbardziej wpływowego sponsora polskiego esportu w 2017 roku. Doceniamy kompleksowość działań i ich wpływ na podniesienie poziomu na polskim rynku w ostatnim roku.

Esportowy event roku 2017

Nagroda dla najlepszego wydarzania esportowego w 2017 roku. Chcemy uhonorować eventy, które zaoferowały najlepsze emocje esportowe na żywo swoim uczestnikom.

Esportowe rozgrywki roku 2017

Nagroda dla najlepszych polskich rozgrywek esportowych w 2017 roku. Doceniamy największe i najbardziej prestiżowe ligi, które zapewniają drużynom największy prestiż, a widzom - najlepszą rozrywkę.

Esportowa inicjatywa roku 2017

Nagroda dla najważniejszego niekomercyjnego przedsięwzięcia lub podmiotu w polskim esporcie w 2017 roku. Doceniamy oddolne działania, które są robione dla społeczności i dla rynku. Nominowane projekty to przykłady oddanej pracy społeczności dla dobra jej ogółu, projektowanie przyszłości. Inicjatywy te mają być zawsze przykładem współdziałania wielu osób, ich pomysłowości, kreatywności i ogólnej wizji.

Esportowy streamer roku 2017

Nagroda dla najbardziej wpływowej postaci świata esportu - komentatora lub influencera. Bierzemy pod uwagę zasięg działań w mediach społecznościowych (Youtube, Twitch, Facebook), a także niematerialną siłę oddziaływania na społeczność.

Inicjatywa sportowa roku 2017 w Esporcie

Nagroda dla najlepszego wejścia świata sportu w świat esportu. Doceniamy pionierów, którzy dostrzegli w esporcie platformę dotarcia do młodych ludzi i zainteresowania ich swoją działalnością.

Kategoria ta ma podkreślić i pokazać powiązanie pomiędzy sportem tradycyjnym i esportem. Nominowani w tej kategorii są najlepszymi przykładami jak polski świat sportu zaangażował się w esport. Głęboko wierzymy, że będziemy mieli do czynienia z coraz większą liczbą klubów sportowych zainteresowanych sportami elektronicznymi.