powered by

Nominowani

 • Gracz roku

  Wybieramy najlepszego esportowego zawodnika roku 2019. Pod uwagę bierzemy wyłącznie polskich zawodników, bez względu na charakter drużyny, w jakiej występują. Zwracamy szczególną uwagę na osiągnięcia indywidualne (nagrody, wyróżnienia, rankingi), ale również wpływ na sukcesy zespołu i jego rozpoznawalność na arenie międzynarodowej.

  • Oskar `Selfmade` Boderek (League of Legends)
   Oskar "Selfmade" Boderek (League of Legends)

   Wiosną 2019 roku zadebiutował w LEC i od razu zwrócił na siebie uwagę. Był jednym z najlepszych zawodników w lidze, zgarniając siedem nagród MVP meczu w fazie zasadniczej i zostając wybranym „Rookie of the Split”. Teraz występuje w drużynie wicemistrzów Europy, Fnatic.

   fot. fnatic
  • Marcin `Jankos` Jankowski (League of Legends)
   Marcin "Jankos" Jankowski (League of Legends)

   Zdominował rozgrywki w Europie, wygrywając oba splity LEC i latem zdobywając tytuł MVP. Z G2 sięgnął po mistrzostwo MSI i doszedł aż do finału Worlds 2019.

   fot. Riot Games/Michał Konkol
  • Michał `Nisha` Jankowski (Dota 2)
   Michał "Nisha" Jankowski (Dota 2)

   Do Team Secret dołączył pod koniec 2018 roku, ale to w 2019 został prawdziwą gwiazdą światowego formatu. Dwa wygrane Majory, dwa mistrzostwa ESL One i TOP 4 na The International 9 mówią same za siebie.

   fot. ggscore
  • Szymon 'Saves' Kamieniak (Rainbow Six)
   Szymon "Saves" Kamieniak (Rainbow Six)

   To był jego świetny rok. Kamieniak przeszedł z polskiej sceny na międzynarodową i szybko ją podbił. Dołączył do legendarnej organizacji Na’Vi, z którą wygrał jeden z najważniejszych turniejów w Rainbow Six – finały ESL Pro League.

   fot. Dreamhack
  • Paweł `Innocent` Mocek (CS:GO)
   Paweł "Innocent" Mocek (CS:GO)

   Zawodnik Illuminar Gaming zdobył w tym roku tytuł MVP turnieju Games Clash Masters i ESL Mistrzostw Polski Jesień, które zresztą jego ekipa zwyciężyła. Przez cały rok utrzymywał wysoką formę, będąc siłą napędową swojego zespołu.

   fot. Illuminar Gaming
  • Michał 'Michu' Müller (CS:GO)
   Michał "Michu" Müller (CS:GO)

   W ubiegłym roku prezentował najwyższy poziom indywidualny z polskich zawodników CS:GO, a jego umiejętności docenili również zagraniczni eksperci. Bez fragów Müllera Virtus.Pro nie zanotowałoby żadnego sukcesu.

   fot. ESL Polska
  • Mikołaj 'Elazer' Ogonowski (StarCraft 2)
   Mikołaj "Elazer" Ogonowski (StarCraft 2)

   Należy do światowej elity StarCrafta 2. Na czterech turniejach cyklu WCS nie wypadł z czołowej ósemki, a do tego doszedł do finału GSL vs. The World. Te sukcesy zapewniły mu grę na mistrzostwach świata, gdzie zabrakło mu tylko jednej mapy, by wywalczyć awans do najlepszej ósemki świata.

   fot. x-kom AGO
  • Kacper 'Inspired' Słoma (League of Legends)
   Kacper "Inspired" Słoma (League of Legends)

   Wiosną w barwach Rogue Esports Club wygrał Ultraligę. Następnie został przeniesiony do głównego składu Rogue i lato spędził w LEC, gdzie został wybrany „Rookie of the Split”. W debiutanckim splicie w LEC zajął z drużyną miejsce w TOP 4.

   fot. Riot Games/Michał Konkol
 • Organizacja roku

  Szukamy najlepszej esportowej organizacji roku 2019. Nominowane mogą być jedynie polskie zespoły lub organizacje, w których występuje drużyna składająca się w pełni z polskich zawodników. Pod uwagę bierzemy sukcesy i sposób zarządzania. Nie mniejszą rolę odgrywa innowacyjność działań i stopień profesjonalizacji.

  • Actina PACT
   Actina PACT

   To był dobry rok dla tej organizacji. Wzięli udział w dwóch sezonach Ultraligi, pozyskali dywizję Rocket League, w składzie CS:GO obyło się bez większych zmian, drużyna po raz pierwszy wygrała zagraniczny LAN oraz finały PLE.

  • Devils.one
   Devils.one

   Dumą organizacji była drużyna League of Legends, która zdobyła mistrzostwo Ultraligi i wywalczyła awans do TOP 8 EU Masters. Do tego w szeregach devils.one znajdziemy jednych z najlepszych zawodników Fortnite w kraju i mniejsze dywizje, które również odnoszą sukcesy w swoich tytułach.

  • Illuminar Gaming
   Illuminar Gaming

   W 2019 roku organizacja zawiązała współpracę z wieloma streamerami. Posiada czołową drużynę CS:GO w kraju i wiodącą ekipę League of Legends. W 2020 roku zapowiedziała budowę areny esportowej w Warszawie.

  • Piratesports
   Piratesports

   Fani z miejsca pokochali Piratów za sposób komunikacji. Ich drużyna League of Legends bardzo dobrze wypadła w swoim debiucie w Ultralidze (TOP 4). Z kolei w CS:GO organizacja prowadzi akademię, która szkoli wielu młodych graczy.

  • x-kom AGO
   x-kom AGO

   Bardzo stabilny i dobry rok dla dywizji Starcrafta i Fortnite'a, rewolucja w dywizji Counter-Strike. Organizacja wykazuje się innowacyjnym i podejściem do badań nad graczami. Wicemistrz turnieju WESG.

 • Turniej roku

  Głosujemy na najlepszy esportowy event roku 2019 w Polsce. Pod uwagę bierzemy wszystkie czynniki decydujące o jakości wydarzenia lub rozgrywek - m.in. liczbę widzów, poziom profesjonalizacji, marketing, jakość transmisji, lokalizację, rangę zawodów, a także zaangażowanie społeczności esportowej.

  • Ekstraklasa Games
   Ekstraklasa Games

   Najważniejszy turniej dla zawodników FIFA w naszym kraju. Liga tworzona przez Ekstraklasę zbliża kluby sportowe i środowisko esportowe. Pierwsza edycja miała oglądalność na poziomie ponad 1,72 mln wyświetleń w telewizji i Internecie.

  • ESL Mistrzostwa Polski
   ESL Mistrzostwa Polski

   Ten rok w ESL Mistrzostwach Polski zdecydowanie przebił poprzedni. W puli nagród pojawiło się ponad 400 tysięcy złotych, a dla zwycięzców edycji jesiennej CS:GO ESL przygotował bilet do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice.

  • ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet
   ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet

   Pierwszy tak duży turniej esportowy dla kobiet w naszym kraju. Cała rywalizacja odbyła się na najwyższym poziomie, faza online została zwieńczona finałami LAN-owymi z pulą nagród 30 tysięcy złotych. Przedsięwzięcie jest dużym krokiem ku profesjonalizacji damskiej sceny.

  • Games Clash Masters
   Games Clash Masters

   Podczas gdyńskiego turnieju mogliśmy podziwiać naprawdę ciekawe zagraniczne drużyny. Łącznie streama oglądało ponad 900 tys. użytkowników, a na trybunach pojawiło się prawie 6,5 tys. kibiców. Event zakończył się spektakularnym zwycięstwem Illuminar Gaming nad Sprout.

  • Good Game League
   Good Game League

   Kwalifikacje do turnieju odbyły się w czterech miastach Polski i zagrało w nich wiele zagranicznych składów. Na poznańskie finały przybyło ponad 7 tys. kibiców, a w telewizji zmagania czołowych europejskich drużyn śledziło średnio 45 tys. osób.

  • Intel Extreme Masters Katowice
   Intel Extreme Masters Katowice

   Impreza, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Świetna atmosfera, najlepsi zawodnicy i trybuny wypełnione po brzegi – to charakteryzuje wydarzenie, które doczekało się miana kultowego i na stałe wpisało się w esportowy kalendarz.

  • Ultraliga
   Ultraliga

   Najważniejsze rozgrywki League of Legends w naszym kraju wspierane przez Riot Games i organizowane przez Polsat Games. W 2019 roku odbyły się dwa sezony, które regularnie ściągały przed ekrany tysiące fanów.

 • Trener roku

  Wybieramy najlepszego esportowego trenera 2019 roku. Kto miał duży wpływ na sukcesy prowadzonej przez siebie drużyny? Który ze szkoleniowców wykazał się ciekawym, twórczym i innowacyjnym podejściem, co przełożyło się na dobre wyniki?

  • Adrian 'Zetural' Dziadkowiec (League of Legends)
   Adrian "Zetural" Dziadkowiec (League of Legends)

   Rok zaczął jako drugi trener League of Legends w devils.one. Latem przejął jednak stery i poprowadził drużynę do triumfu w ESL Mistrzostwach Polski, Ultralidze, ESL EuroCup i zajął z zespołem miejsce w najlepszej ósemce EU Masters.

   fot. devils.one
  • Mikołaj 'minirox' Michałków (CS:GO)
   Mikołaj "minirox" Michałków (CS:GO)

   Trener, który doprowadził swoich zawodników do wicemistrzostwa WESG i ESL Mistrzostw Polski. Miał spory udział w wyborze zawodników do nowego składu x-kom AGO. Ma świetny kontakt z graczami, a ci cenią go za profesjonalizm i etykę pracy.

   fot. x-kom AGO
  • Adrian 'IMD' Pieper (CS:GO)
   Adrian "IMD" Pieper (CS:GO)

   Polski szkoleniowiec CS:GO, który w 2019 roku związał się z x-kom team, a później Illuminar Gaming. Ta druga decyzja była prawdopodobnie jedną z jego najlepszych w życiu zawodowym. Z IHG zdobył ESL Mistrzostwo Polski i wygrał Games Clash Masters.

   fot. ESL
  • Adrian 'Hatchy' Widera (League of Legends)
   Adrian "Hatchy" Widera (League of Legends)

   W 2019 roku współpracował z devils.one. Odpowiedzialny był za stworzenie drużyny League of Legends, którą poprowadził do drugiego miejsca w pierwszym sezonie Ultraligi. Złożył również drużynę Scouting Grounds, która zagrała w finale przystanku Polskiej Ligi Esportowej.

   fot. Ultraliga
 • Komentator roku

  Zbieramy głosy na najlepszego esportowego komentatora roku 2019 w Polsce. Pod uwagę bierzemy tylko osoby związane ze środowiskiem gier wideo, niepropagujące treści o wulgarnym charakterze i nienawołujące do przemocy. Nominowani w tej kategorii muszą się wyróżniać wysoką jakością warsztatu komentatorskiego, kreatywnością i innowacyjnością.

  • Kuba 'Kubik' Kubiak
   Kuba "Kubik" Kubiak

   Od dłuższego czasu wraz z Morgenem tworzy najlepszy komentatorski duet CS:GO w Polsce. Gdy Kubik jest przy mikrofonie, możemy być pewni, że usłyszymy fachowe opinie i analizy, które doskonale objaśniają wydarzenia na mapie.

   fot. ESL
  • Michał 'Avahir' Kudliński
   Michał "Avahir" Kudliński

   Po wieloletniej pracy w ESL dołączył do Polsat Games. Regularnie możemy usłyszeć go podczas rozgrywek Ultraligi i LEC, a także podczas najbardziej prestiżowych turniejów jak MSI czy mistrzostwa świata. Jeden z najbardziej doświadczonych komentatorów w Polsce.

   fot. Ultraliga
  • Tomasz 'TheFakeOne' Milaniuk
   Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk

   Z League of Legends związany jest już od kilku lat, ale to w 2019 roku TheFakeOne stał się jedną z najbardziej opiniotwórczych postaci na polskiej scenie. Komentator Ultraligi organizowanej przez Polsat.

   fot. Ultraliga
  • Łukasz 'Hermes' Pożyczek
   Łukasz "Hermes" Pożyczek

   Jego głos towarzyszył nam podczas m.in. IEM Katowice, ESL Pro League, ESL Mistrzostw Polski, Games Clash Masters czy Good Game League. Słynie z pracowitości i fachowej analizy.

   fot. Fantasy Expo
  • Maciej 'Morgen' Żuchowski
   Maciej "Morgen" Żuchowski

   Przez wielu polskich fanów nazywany „głosem polskiego Counter-Strike’a”. Od lat etatowy sprawozdawca najważniejszych turniejów organizowanych przez ESL. Słynie z nietuzinkowych porównań.

   fot. ESL
 • Odkrycie roku

  Wskazujemy największe odkrycie roku 2019 w polskim esporcie. Nominowani zostają zawodnicy, którzy zrobili duży postęp w ostatnich 12 miesiącach, dzięki czemu zyskali dużą popularność i rozgłos.

  • Mateusz 'Czajek' Czajka (League of Legends)
   Mateusz "Czajek" Czajka (League of Legends)

   Dołączył do devils.one dzięki projektowi Scouting Grounds w maju 2019 roku. Kilka miesięcy później 16-latek został najmłodszym mistrzem Ultraligi. Dodatkowo był zwycięzcą jednego z przystanków Polskiej Ligi Esportowej.

   fot. Ultraliga
  • Paweł 'Dycha' Dycha (CS:GO)
   Paweł "Dycha" Dycha (CS:GO)

   Jeden z największych talentów polskiej sceny CS:GO. Od pierwszego turnieju stał się siłą drużyny TaZa. W debiutanckim roku na profesjonalnej scenie zdobył ESL Mistrzostwo Polski i Lotto Puchar Zdobywców Pucharów. Dziś gra dla niemieckiej organizacji Sprout.

   fot. VFXNEV/Aristocracy
  • Jarosław 'JarkoS' Kaleta (Fortnite)
   Jarosław "JarkoS" Kaleta (Fortnite)

   Zawodnik Fortnite grający w barwach x-kom AGO. Na szerokie wody esportowe wypłynął w 2019 roku, od razu kwalifikując się na mistrzostwa świata, gdzie zajął 52. miejsce. Ponadto jest zwycięzcą polskiego turnieju podczas IEM Katowice.

   fot. Dreamhack
  • Miłosz 'mhL' Knasiak (CS:GO)
   Miłosz "mhL" Knasiak (CS:GO)

   Jego talent rozkwitł w drugiej połowie 2019 roku pod banderą x-kom AGO. Wcześniej jednak z powodzeniem pokazywał się w ESL Mistrzostwach Polski i ligach indywidualnych. Jego popisy z AWP były pozytywnym zaskoczeniem zeszłego roku.

   fot. x-kom AGO
  • Filip 'tudsoN' Tudev (CS:GO)
   Filip "tudsoN" Tudev (CS:GO)

   Rok 2019 był przełomowy w karierze 19-latka. Najpierw zdobył wicemistrzostwo ASUS ROG, a kilka miesięcy później złożył mix, który na równi rywalizował z najlepszymi drużynami CS:GO na świecie. Pod koniec roku podpisał kontrakt z organizacją Team Secret.

   fot. UK ESL
 • Osobowość roku

  W tej kategorii nominowane są osoby, które dzięki swojej wyjątkowej osobowości są u szczytu popularności w środowisku polskiego esportu. Doceniamy charyzmę, pomysłowość, rozpoznawalność, inicjatywę.

  • Jarosław 'pasha' Jarząbkowski
   Jarosław "pasha" Jarząbkowski

   Niegdyś zawodnik Virtus.pro, teraz streamer, który podbija serca kibiców w Polsce i na całym świecie. W 2019 roku stworzył “Pasha Gaming School”, program dla młodych, zdolnych zawodników.

   fot. BLAST/Maciej Kołek
  • Fryderyk 'Veggie' Kozioł
   Fryderyk "Veggie" Kozioł

   Rok 2019 spędził w Illuminar Gaming. Początkowo prowadził drużynę League of Legends, ale od lata skupił się już na innych działaniach. Występował w reklamach, komentował spotkania, a pod koniec roku uruchomił nowy program „Veni, Vidi, Veggie”.

   fot. Ultraliga
  • Kinga Kujawska
   Kinga Kujawska

   Prezenterka ESL Polska i ambasadorka X-KOM. Pracowała m.in. przy Majorze w Katowicach, ESL Mistrzostwach Polski oraz Red Bull Wjazd Na Bramkę. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego esportu.

   fot. Instagram
  • Filip 'Testree' Mątowski
   Filip "Testree" Mątowski

   Pracuje na stanowisku Brand Communication Manager w devils.one, w ubiegłym roku był gospodarzem najważniejszych turniejów esportowych w Polsce począwszy od IEM Katowice przez Ekstraklasa Games, kończąc na Lidze Akademickiej.

   fot. Facebook
  • Piotr 'Izak' Skowyrski
   Piotr "Izak" Skowyrski

   Najpopularniejszy polski streamer i youtuber CS:GO, który wychowywał fanów na meczach Virtus.Pro. Współpracuje z wieloma znanymi markami i komentuje najważniejsze turnieje.

   fot. Maciej Kołek
BETFAN sponsorem Plebiscytu Polish Esport Awards